اسبدوانی گنبد

گزارشهایی از رقابتهای کورس اسبدوانی درگنبدکاووس و ترکمن صحرا

تروبردها در پی راضی کردن تماشاگران ناراضی

پاییزه 90 گنبد فصلی سرد برای تروبردهای گروه یک بوده است و تماشاگران را تا اینجای کار راضی به خانه هایشان نفرستاد. هفته بیستم فرصتی برای آشتی دوباره این وارداتی ها و تماشاگران مشتاق خواهد بود.

دارنل که رکورد الوسیوترادر در 1600 متر را چند هفته پیش در میان ناباوری همه تماشاگران شکست اسبی ناشناخته در آن زمان بود. اما بعد از این موفقیت اعلام شد او در کشور آلمان نیز برای خود امتیازات مناسبی جمع آوری کرده است و این موفقیتها تصادفی نیست.

حضور در گروه یک و فتح آن برای فانتستیک برد کاری مشکل به نظر می آید. رساندن دوباره به زمانهای ایده آل بزرگترین کمک جمشید جرجانی برای این پرنده شگفت انگیز بود. فانتستیک برد در هفته جاری باز هم در کادر مربیگری خود تغییراتی اعمال کرده است.

هفت ماه از آخرین قهرمانی بتیس می گذرد. بزرگترین موفقیت او در 1700 متر بدست آمده که نایب قهرمانی ریوکالکشن مایل کاپ پشت سر الوسیو ترادر بود.بتیس بعد از آن روز پرشکوه عملکردی متوسط داشته است. او اکنون بعد از یک ریکاوری 11 هفته ای دوباره با دستور مربی کار کشته خود برای هفته بیستم آماده می شود.

بدون شک ماخوپیکو در گروه یک زیر سایه دیگر اسب هم باشگاهی خودش یعنی دارنل است. او مهره ای تاکتیکی برای موفقیت باشگاه درخشش در کورس روز جمعه خواهد بود.

تاکسه وی که در دو هفته پایانی تهران برای خود گرد و خاکی به پا کرده بود جدی ترین رقیب دارنل محسوب می شود. تاکسه وی در هفته یازدهم گنبد نزدیکترین تعقیب کننده دارنل بود. تمرکز جدی جمشید روشنی بر روی اسبهای هورس ایران و حضور احتمالی ستارمهرانی به عنوان سوارکار این اسب نکته ای ظریف و مهم خواهد بود.

مجیک میلیون دیگر مدعی جدی این کورس است. یکی از خواهران او به نام  Black Caviar در استرالیا به عنوان اسب سال شناخته شد و رکورد 14 قهرمانی پیاپی در 1000 و 1200 را ثبت کرده است. مجیک میلیون نیز بیشتر اسبی پرشتاب و 1000 متری شناخته می شود و استارتهای او با شلیک یک گلوله مقایسه می شود. اين اسب در تهران و در مسافت 1400 متر بر تاکسه وی چیره شد و  در هفته نهم پاییزه گنبد نیز در 1600 متر شانس خود را آزمود که در برابر یک باتجربه مانند دوبی رویال شکست خورد و به مقام دومي رسيد. طرفداران در اين فكر هستند كه تویلی قربانی در این کورس بر روی كدام يك از اسبانش انگشت خواهد گذاشت.

گزارش:رحیم کوچکی

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۹۰/۱۰/۲۹ساعت 11:7  توسط رحیم کوچکی  |